Hoppa till sidans innehåll

Träningsinformation 20-21


TRÄNINGSGRUPPER OCH TIDER SÄSONGEN 2020-21

Gäller from 24 aug 2020

Måndag -

T2 17.00-18.15 Odenhallen 

T1 18.15-20.00 Odenhallen

 

Tisdag -

T3 17.45-19.00 Ållebergsgymnasiets idrottshall (Gäller tills vidare)

T1 19.15-21.00 Ållebergsgymnasiets idrottshall

Motion 21.00-22.00 Ållerbergsgymnasiets idrottshall

 

Torsdag -

T1 17.00-19.00 Odenhallen         

T3/T2 19.15-20.30 Ållebergsgymnasiets idrottshall 

 

Söndag -

Best On Court 17-18 Ållebergsgymnasiets idrottshall - mer info kommer senare

Motion/Fritt spel 17.00-18.00 Ållebergsgymnasiets idrottshall

______________________________________________________________

Best On Court   (mer info kommer senare)

Söndagar 17.00-18.00  i Gymnasiet

Tränare: 

  1. Alva
  2. Assar
  3. Ebba
  4. Ebba
  5. Edvin
  6. Fabian
  7. Hugo
  8. Justina
  9. Leia
  10. Liam
  11. Linnea

______________________________________________________________

Träning 3 (T3)

Tisdagar 17.45-19.00 i Gymnasiet

Tränare: Linnéa, Isak, Robin

Torsdagar 19.15-20.30 i Gymnasiet

Tränare: Leo, Frida

  1. Aaron J
  2. Agnes J
  3. Andreas L
  4. Arvid U
  5. Benjamin V
  6. Daniel L
  7. Daniel M
  8. Edvin O
  9. Elias R
  10. Ellen J
  11. Emil L
  12. Felicia G
  13. Håkan A
  14. Inez F
  15. Isak F
  16. Jonathan G
  17. Linn SE
  18. Lisa B
  19. Olle S
  20. Tora S
  21. Wilma B

____________________________________________________________

Tävling 2 (T2)

Måndagar 17.00-18.15 i Odenhallen

Tränare: Emma, Caroline

Torsdagar 19.15-20.30 i Gymnasiet

Tränare: Sofia, Adam

  1. Alice P
  2. Alma L
  3. Ella J
  4. Ellie S
  5. Emilia M
  6. Hjalmar H
  7. Ida T
  8. Isabella K
  9. Liam B
  10. Lova B
  11. Timmie G
  12. Viggo G
  13. Vilhelm L
  14. William S
  15. Wilma S

________________________________________________________

Tävling 1 (T1)

Måndagar 18.15-20.00 i Odenhallen

Tränare: Stefan, Yvonne

Tisdagar 19.15-21.00 i Gymnasiet

Tränare: Stefan, Yvonne

Torsdagar 17.00-19.00 i Odenhallen

Tränare: Stefan, Yvonne

  1. Adam
  2. Benjamin
  3. Caroline L
  4. Emma
  5. Erik
  6. Frida
  7. Göran
  8. Hanna (ti o to)
  9. Isak
  10. Joel
  11. Jonas
  12. Jonas
  13. Leo
  14. Linnea
  15. Louise
  16. Pontus
  17. Robin
  18. Sofia
  19. Tony

___________________________________________________________

 FRITT SPEL för ALLA GRUPPER INKL. MOTION

Tisdagar   21.00-22.00 i Gymnasiet

Söndagar  17.00-18.00  i Gymnasiet.

Best On Court (Föräldrar och barn tillsammans)

 

Uppdaterad: 15 AUG 2018 22:38

Postadress:
BMK Falan - Badminton
C/o Kassör Ritha Larsson, Jesper Swedbergsgatan 6
52130 Falköping

Kontakt:
Tel: 0739140417
E-post: This is a mailto link

Se all info