Hoppa till sidans innehåll

Träningsinformation 19-20


Juluppehåll  20/12-8/1

Fritt spel på Jullovet Söndag 22/12, 29/12, 5/1  kl.17.00-18.00

TRÄNINGSGRUPPER OCH TIDER SÄSONGEN 2019-20

Måndag -

T2 17.00-18.15 Odenhallen 

T1 18.15-20.00 Odenhallen

 

Tisdag -

T1 17.00-18.30 Odenhallen 

T3 18.45-20.00 Ållebergsgymnasiets idrottshall

 

Motion 20.00-21.30 Ållerbergsgymnasiets idrottshall

 

Torsdag -

T2 17.15-18.30 Ållebergsgymnasiets idrottshall          

T3 17.15-18.30 Ållebergsgymnasiets idrottshall 

T1 18.30-20.15 Ålllebergsgymnasiets idrottshall

 

Söndag -

1/9-1/12  Best On Court 17.00-18.00 Ållebergsgymnasiets idrottshall

Motion/Fritt spel 17.00-18.00 Ållebergsgymnasiets idrottshall

___________________________________________________________________

Best On Court  (1 sept-1 dec)

Söndagar 17.00-18.00  i Gymnasiet

Tränare: Leo

  1. Alva
  2. Assar
  3. Ebba
  4. Ebba
  5. Edvin
  6. Fabian
  7. Hugo
  8. Justina
  9. Leia
  10. Liam
  11. Linnea

___________________________________________________________________

Träning 3 (T3)

Tisdagar 18.45-20.00 i Gymnasiet

Tränare: Joel, Benjamin, Kajsa

Torsdagar 17.15-18.30 i Gymnasiet

Tränare: Leo, Frida, Marion

  1. Aaron
  2. Andreas
  3. Axel
  4. Bosse
  5. Daniel
  6. Edvin
  7. Edvin
  8. Ella
  9. Harry
  10. Isabella
  11. Jonathan
  12. Liam
  13. Lova
  14. Malva
  15. Nora
  16. Olle
  17. Timmie
  18. Tora
  19. Viggo
  20. Vilhelm
  21. William
  22. Wilma
  23. Wilma

____________________________________________________________

Tävling 2 (T2)

Måndagar 17.00-18.15 i Odenhallen

Tränare: Emma, Caroline

Torsdagar 17.15-18.30 i Gymnasiet

Tränare: Sofia, Linnea

  1. Alice
  2. Alma
  3. Ellie
  4. Emilia
  5. Hjalmar
  6. Ida
  7. Isabella
  8. Maria

________________________________________________________

Tävling 1 (T1)

Måndagar 18.15-20.00 i Odenhallen

Tränare: Stefan, Yvonne

Tisdagar 17.00-18.30 i Odenhallen

Tränare: Stefan

Torsdagar 18.30-20.15 i Gymnasiet

Tränare: Yvonne

  1. Benjamin
  2. Caroline L
  3. Emma
  4. Erik
  5. Frida
  6. Göran
  7. Hanna (ti o to)
  8. Jesper
  9. Joel
  10. Jonas
  11. Kajsa
  12. Leo
  13. Linnea
  14. Marion
  15. Nellie
  16. Sofia
  17. Tony

___________________________________________________________

 FRITT SPEL för ALLA GRUPPER INKL. MOTION

Tisdagar   20.00-21.30 i Gymnasiet

Söndagar  17.00-18.00  i Gymnasiet.

Best On Court (Föräldrar och barn tillsammans)

 

Uppdaterad: 15 AUG 2018 22:38

Postadress:
BMK Falan - Badminton
C/o Kassör Ritha Larsson, Jesper Swedbergsgatan 6
52130 Falköping

Kontakt:
Tel: 0739140417
E-post: This is a mailto link

Se all info