Hoppa till sidans innehåll

Träningsinformation 19-20


TRÄNINGSGRUPPER OCH TIDER SÄSONGEN 2019-20

Måndag -

T2 17.00-18.15 Odenhallen 

T1 18.15-20.00 Odenhallen

 

Tisdag -

T1 17.00-18.30 Odenhallen 

T3 18.45-20.00 Ållebergsgymnasiets idrottshall

 

Motion 20.00-21.30 Ållerbergsgymnasiets idrottshall

 

Torsdag -

T2 17.15-18.30 Ållebergsgymnasiets idrottshall          

T3 17.15-18.30 Ållebergsgymnasiets idrottshall 

T1 18.30-20.15 Ålllebergsgymnasiets idrottshall

 

Söndag -

1/9-1/12  Best On Court 17.00-18.00 Ållebergsgymnasiets idrottshall

Motion/Fritt spel 17.00-18.00 Ållebergsgymnasiets idrottshall

___________________________________________________________________

Best On Court  (1 sept-1 dec)

Söndagar 17.00-18.00  i Gymnasiet

Tränare: Leo

  1. Alva
  2. Assar
  3. Ebba
  4. Ebba
  5. Edvin
  6. Fabian
  7. Hugo
  8. Justina
  9. Leia
  10. Liam
  11. Linnea
  12. Signe

___________________________________________________________________

Träning 3 (T3)

Tisdagar 18.45-20.00 i Gymnasiet

Tränare: Joel, Benjamin, Kajsa

Torsdagar 17.15-18.30 i Gymnasiet

Tränare: Leo, Frida, Marion

  1. Aaron
  2. Andreas
  3. Bosse
  4. Daniel
  5. Edvin
  6. Tora
  7. Ella
  8. Nora
  9. Tora
  10. Vilhelm
  11. William
  12. Wilma
  13. Wilma

____________________________________________________________

Tävling 2 (T2)

Måndagar 17.00-18.15 i Odenhallen

Tränare: Emma, Caroline

Torsdagar 17.15-18.30 i Gymnasiet

Tränare: Sofia, Linnea

  1. Alice
  2. Alma
  3. Ellie
  4. Emilia
  5. Hjalmar
  6. Ida
  7. Maria

________________________________________________________

Tävling 1 (T1)

Måndagar 18.15-20.00 i Odenhallen

Tränare: Stefan, Yvonne

Tisdagar 17.00-18.30 i Odenhallen

Tränare: Stefan

Torsdagar 18.30-20.15 i Gymnasiet

Tränare: Yvonne

  1. Benjamin
  2. Caroline L
  3. Emma
  4. Erik
  5. Frida
  6. Göran
  7. Hanna (ti o to)
  8. Jesper
  9. Joel
  10. Jonas
  11. Kajsa
  12. Leo
  13. Linnea
  14. Marion
  15. Nellie
  16. Sofia
  17. Tony

___________________________________________________________

 FRITT SPEL för ALLA GRUPPER INKL. MOTION

Tisdagar   20.00-21.30 i Gymnasiet

Söndagar  17.00-18.00  i Gymnasiet.

Best On Court (Föräldrar och barn tillsammans)

 

Uppdaterad: 15 AUG 2018 22:38

Postadress:
BMK Falan - Badminton
C/o Kassör Ritha Larsson, Jesper Swedbergsgatan 6
52130 Falköping

Kontakt:
Tel: 0739140417
E-post: This is a mailto link

Se all info