Hoppa till sidans innehåll

Träningsinformation 18-19


TRÄNINGSGRUPPER OCH TIDER SÄSONGEN 2018-19.

Träningen börjar v.34 (20 aug) ! 

Måndag      17.00-18.00  Gr.2             Odenhallen     tom 20/5

                   18.00-20.00  Gr.1             Odenhallen     tom 20/5

                     

Tisdag        18.00-19.00  Gr.5              Gymnasiet (½-sal)   tom 14/5

                   18.00-19.00  Gr.4              Gymnasiet (½-sal)   tom 14/5

                   19.00-20.15  Gr.3              Gymnasiet (½-sal)   tom 14/5

                   19.00-20.15  Gr.2              Gymnasiet (½-sal)   tom 14/5

                   20.15-22.00  Motion/Alla medl. Gymnasiet     tom 23/4

                   17.00-18.30  Gr.1               Odenhallen            tom21/5

 

Torsdag      18.15-19.30  Gr.3 o 4          Gymnasiet   tom 9/5

                   19.30-21.15  Gr.1 o 2          Gymnasiet   tom 30/5

 

Söndag       16.30-18.00  Alla medlemmar Fritt spel i Gymnasiet  tom 28/4                                   (Medtag eget rack o egen boll)

Best On Court (Föräldrar och barn tillsammans!

12 söndagar 16.30-17.30 med start 11 nov.

(11/11, 18/11, 25/11, 2/12, 13/1, 20/1, 27/1, 3/2, 3/3, 10/3, 17/3, 24/3)

___________________________________________________________

Tisdagar 18.00-19.00 i Gymnasiet

Gr.5

  1. Ebba
  2. Edvin
  3. Justina
  4. Leia
  5. Liam
  6. Linnea
  7. Signe

____________________________________________________________

Tisdagar 18.00-19.00 i Gymnasiet

Torsdagar 18.15-19.30 i Gymnasiet

Gr.4

  1. Aaron
  2. Alma
  3. Andreas
  4. Bosse
  5. Daniel
  6. Edvin
  7. Ida
  8. Tora
  9. William
  10. Wilma

____________________________________________________________

Tisdagar 19.00-20.15 i Gymnasiet

Torsdagar 18.15-19.30 i Gymnasiet

Gr.3

  1. Alice
  2. Amanda
  3. Aron
  4. Casper
  5. Ellie
  6. Emilia
  7. Harry
  8. Hjalmar
  9. Johannes
  10. Kasper
  11. Maria
  12. Oskar
  13. Svante
  14. Tim
  15. Viktor
  16. Wille

________________________________________________________

Måndagar 17.00-18.15 i Odenhallen

Tisdagar 19.00-20.15  i  Gymnasiet (½-sal)

Torsdagar 19.30-21.15 i Gymnasiet + Gr.1

Gr.2

  1. Andreas
  2. Benjamin
  3. Hanna
  4. Joel
  5. Leo

________________________________________________________

Måndagar 18.00-20.00 i Odenhallen

Tisdagar 17.00-18.30 i Odenhallen

Torsdagar 19.30-21.15 i Gymnasiet + Gr.2

Gr.1

  1. Amanda
  2. Björn
  3. Caroline L
  4. Caroline M
  5. Emma
  6. Erik
  7. Gustav
  8. Göran
  9. Jesper
  10. Jonas
  11. Kajsa
  12. Mike
  13. Nellie
  14. Pontus
  15. Rickard
  16. Sofia
  17. Tony

___________________________________________________________

 FRITT SPEL för ALLA GRUPPER INKL. MOTION

Tisdagar   20.15-22.00 i Gymnasiet

Söndagar  16.30-18.00  i Gymnasiet.

_______________________________________________________

Best On Court (Föräldrar och barn tillsammans!

12 söndagar 16.30-17.30 med start 11 nov.

(11/11, 18/11, 25/11, 2/12, 13/1, 20/1, 27/1, 3/2, 3/3, 10/3, 17/3, 24/3)

 

Uppdaterad: 15 AUG 2018 22:38

Postadress:
BMK Falan - Badminton
C/o Kassör Mikael Hallner, Botvidsgatan 62
52135 Falköping

Kontakt:
Tel: +46706660086
E-post: This is a mailto link

Se all info